Ford gt najszybszy ford w historii – mototabu what is anoxic encephalopathy

Ilość komentarzy: 0

Skomentuj artykuł

Napędzany silnikiem ecoboost o największej mocy z dotychczas wyprodukowanych, nowy ford GT łączy tę ogromną moc z wyjątkową doskonałością aerodynamiczną, dzięki czemu jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 347 km/h, co na torze wyścigowym czyni go najszybszym produkcyjnym modelem forda w historii firmy.

Zaprojektowany od czystej kartki papieru najnowszy supersamochód forda zdolny do rozwijania niezwykłych prędkości został skonstruowany i zoptymalizowany pod kątem osiągów na torze wyścigowym, stając się godnym swojego imienia dziedzicem wyścigowej tradycji fordów GT.


W czasie testów prototypu w 2016 roku, wraz z konkurencyjnymi samochodami przygotowanymi do jazdy na torze, z nowymi płynami, oponami i optymalnymi ustawieniami zawieszeń, w identycznych warunkach i z tym samym kierowcą, ford GT na torze calabogie motorsports park w kanadzie uzyskiwał lepsze czasy okrążenia, niż mclaren 675LT i ferrari 458 speciale:

what is anoxic encephalopathy

Ford GT: 2:09.8

McLaren 675LT: 2:10.8

Ferrari 458 speciale: 2:12.9

„duszą forda GT są osiągi.” – mówi raj nair, wiceprezes odpowiedzialny za globalny rozwój produktów i szef techniczny, ford motor company. „uzyskaliśmy znaczące obniżenie masy używając struktury wykonanej z włókien węglowych. Następnie część z tych oszczędności zainwestowaliśmy tam, gdzie spodziewaliśmy się największych zysków w osiągach, szczególnie w systemy aktywnej dynamiki jazdy. W rezultacie samochód stał się jeszcze szybszy.”

Parametry mówią: 647 KM, 746 nm, 1400 kg

Zgodnie z normą SAE silnik osiąga maksymalną moc 647 KM i maksymalny moment obrotowy 746 nm w specyfikacji na rynek amerykański. Jednostka V6 o pojemności skokowej 3,5 litra jest najmocniejszym silnikiem ecoboost, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, czyniąc z najnowszego forda GT najszybszy w historii produkcyjny samochód ozdobiony błękitnym owalem.What is anoxic encephalopathy silnik nowego forda GT jest przy tym bardzo elastyczny, wytwarzając 90% maksymalnego momentu obrotowego już od 3500 obr/min. „od początku zakładaliśmy, że silnik ecoboost V6 będzie świetnym źródłem napędu dla forda GT, zarówno jeśli chodzi o moc, jak i o aerodynamikę samochodu.” – mówi dave pericak, dyrektor ford performance. „testowaliśmy i doskonaliliśmy silnik w samochodzie wyścigowym zbudowanym zgodnie ze specyfikacjami daytona prototype. Przez dwa sezony samochód brał udział w wyścigach serii IMSA, a w ostatnim sezonie silnik sprawdzaliśmy w wyścigach już w samochodzie ford GT. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak opracowany w ten sposób silnik sprawuje się na torze wyścigowym i na publicznych drogach.”

what is anoxic encephalopathy

Masa suchego forda GT wynosi nieco poniżej 1400 kg, co stawia nasz supersamochód pomiędzy dwoma najważniejszymi konkurentami, którymi są mclaren 675LT i ferrari 488. W specyfikacji na rynek amerykański ford GT uzyskuje współczynnik masy do mocy wynoszący 2,14 kilograma na jednego konia mechanicznego.

Systemy aktywnej dynamiki, zarówno sterujące zawieszeniem, jak i aerodynamiką, zaprojektowano tak, by uzyskać jak najlepsze proporcje siły docisku do nawierzchni i współczynnika oporu powietrza przy dowolnej szybkości, dzięki czemu samochód stał się szybszy w rękach każdego kierowcy, niezależnie od poziomu umiejętności.

Nowy ford GT, bez szukania jakichkolwiek wymówek, został tradycyjnie wystawiony do wyścigu w le mans i zgodnie z tradycją, wygrał ten wyścig w swojej klasie.What is anoxic encephalopathy W ostatnim sezonie samochód wygrał też wiele innych wyścigów, zarówno serii IMSA, jak i WEC. Produkcyjna wersja forda GT dzieli wiele elementów z wersją wyścigową samochodu, łącznie z zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu aerodynamiki i zawieszenia kół, dzięki czemu ustanawia nowe standardy osiągów dla samochodów mogących poruszać się po drogach publicznych.

Zapisz